Varžybų centras

Klaipėda Challenge 2019 varžybų centras – Giruliai/Melnragė II

2019’aisiais keliamės arčiau jūros ir ilgų paplūdimių Giruliuose bei Melnragėj. Į pačią Klaipėdą gal daug ir neįlysim, tačiau jūron – tikrai taip. Šalia Girulių ne tik gražūs miškai, tačiau ir jaukios urbanizuotos vietovės. Atvykit į pajūrį, nes rugpjūtis – karščiausias vasaros mėnuo

Dienotvarkė:

 • 09:00 – Juodos trasos startas
 • 11:00 – Raudonos trasos startas
 • 12:00 – Mėlynos trasos startas
 • 13:00 – Žalios trasos startas
 • 18:00 – Visų trasų finišas
 • 18:30 – Apdovanojimai

Treniruotės

Orientavimosi disciplina apjungia visas Klaipėda Challenge varžybų rungtis. Naviguoti teks ir mieste, ir parke ar miške. Varžybų žemėlapį sudarys skirtingi žemėlapiai – tai gali būti ir miesto žemėlapis, ir orientavimosi sporto žemėlapiai, ir kitokios schemos ar senoviniai žemėlapiai. Dalyviams miško trasose (juodos ir raudonos) reikės orientuotis pagal reljefą. Net minimalios orientavimosi žinios ir įgūdžiai gali būti milžinišku pranašumu varžybų dieną. Susipažinti su orientavimosi sportu, išmokti skaityti žemėlapyje pateiktą informaciją bei sutapatinti ją su vietove padės O! Klaipėda instruktoriai. Dalyvauk OS Ketvirtadieniai renginiuose. Daugiau informacijos O! Klaipėda puslapyje.

Privalomas inventorius

Svarbią pasiruošimo Klaipėda Challenge dalį sudaro tinkamo privalomo inventoriaus pasirinkimas. Dalyviai privalomu inventoriumi turi pasirūpinti patys:

 1. Šalmas
 2. Dviratis*
 3. Žibintuvėlis**
 4. Pirštinės**
 5. Popierius bei rašiklis**
 6. Geriamas vanduo***
 7. Maistas/užkandžiai***
 8. Asmens tapatybės dokumentas****
 9. Telefonas (galima naudotis tik nelaimės atveju!)****

Kiekvienas dalyvis privalo dėvėti šalmą visų varžybų metu.

 

*Varžyboms rekomenduojame rinktis kalnų arba miesto dviratį. Plentinis dviratis varžytis Klaipėda Challenge nėra tinkamas, nes važiuoti teks ne vien gatvėmis, bet ir miškuose. Dalyviai svarstantys ar avėti bėgimo batelius ar dviračių rungtims rinktis dviračių batus turėtų įvertinti, kad įveikiant dviačių atkarpą gali tekti įveikti ir kitas rungtis (pavyzdžiui virvių), kurioms dviračių batai nebus tinkami. Jei rinksitės dviračių batus siūlome kuprinėje vežtis kitoms rungtis tinkamą avalynę ir persiauti.

**Pirštinės, žibintuvėlis, popierius ir rašiklis bus reikalingi įveikiant virvių, požemių rungtis bei sprendžiat galvosūkius. Dalyviai, neturintys pirštinių, į virvių rungtis įleidžiami nebus. Prožektorius būtinas saugiam požemių rungčių įveikimui.

*** Visiems varžybų dalyviams rekomenduojame turėti maisto bei vandens ar kito gėrimo. Atsigėrimo punktas bus varžybų centre, į kurį grįšite kelis kartus, tačiau atsigaivinti norėsite ir trasoje. Maitinimo Klaipėda Challenge organizatoriai nesuteikia, tad turite pasirūpinti greitai energijos suteikiančiu maistu – tai gali būti specialūs energetiniai batonėliai ar bananai, riešutai, šokoladas ir kt.

****Telefonas ir asmens dokumentas būtini atsitikus nelaimei. Turėdami telefoną būsite tikri, kad pagalbą išsikviesite operatyviai. Vykstant į ligoninę asmens dokumentas yra būtinas – dauguma greitosios pagalbos paslaugų be asmens dokumento yra nesuteikiamos.

Starto mokestis

Starto mokestis nurodytas komandai. Registracijos kaina priklauso nuo pasirinktos trasos, likusių bilietų ir  apmokėjimo datos. Registracija patvirtinama tik gavus apmokėjimą ir užregistravus komandos duomenis pagal biliete nurodytas instrukcijas.

Papildomos paslaugos

Marškinėliai

Klaipėda Challenge medvilniniai marškinėliai (kiekvienais metais vis kitokie) padės prisiminti patirtus nuotykius. Marškinėliai yra įvairių dydžių, vyrų ir moterų sukirpimo. Juos atsiimti galėsite dalyvių paketų dalinimo metu.

GPS

Arčiau varžybų dienos apklausime visus Klaipėda Challenge dalyvius dėl noro varžybų metu naudoti nuomotą GPS. Esant pakankamui susidomėjimui, suteiksime galimybę jį išsinuomoti. GPS suteikia galimybę būti sekami gyvai internetu ir po renginio matyti savo įveiktą trasą bei palyginti ją su kitų dalyvių maršrutais. Ankstesnių metų varžybų pavyzdys dešinėje.

D U K

Registracija

Ar registracijos mokestis yra komandai, ar asmeniui?

Registracijos mokestis yra už visą komandą.

Kokią trasą man pasirinkti?

Renkantis trasą būtina atsižvelgti į silpnesnio komandos nario fizinį pajėgumą.
Žalia trasa skirta pirmąkart dalyvaujantiems Klaipėda Challenge arba norintiems susipažinti su multi-sportu. Šią trasą gali įveikti kiekvienas.
Oranžinė trasa – ilgesnė ir sudėtingesnė. Joje reiks tikslesnių orientavimosi žinių. Trasa bus ilgesnė nei žalioji. Aktyviems, sportiškiems žmonėms neturėtų sukelti sunkumų.
Juodą trasą renkasi profesionalūs sportininkai. Rungtyniauti reikia iki 9 valandų, o finišą surinkę visus kontrolinius punktus, įprastai pasiekia tik stipriausieji dalyviai.

Jeigu suserga vienas dalyvis, ar galima jį pakeisti kitu?

Komandos partnerį registracijos formoje galima pakeisti iki registracijos uždarymo. Vėliau keisti partnerio negalima.

Dalyvių paketų atsiėmimas

Kas gali atsiimti dalyvio paketą?

Idealiu variantu dalyvio paketų atsiėmime turi dalyvauti abu komandos nariai, tačiau dalyvio paketas atiduodamas ir vienam iš komandos narių, jei šis pateikia abiejų komandos narių užpildytą dalyvio sutartį bei komandos draugo asmens dokumento kopiją.
Pašaliniams asmenims dalyvio paketas neduodamas.

Kas sudaro dalyvio paketą?

Dalyvio paketą sudaro abiejų komandos narių asmeniniai numeriai bei numeriai dviračiams, Sport Ident kortelės (nuomojamos) ir marškinėliai (jei pirkote).

Ar su dalyvio paketu gausiu varžybų žemėlapį?

Ne. Varžybų žemėlapiai išduodami likus ~ 30 min. iki starto, starto koridoriuje. Visos trasos atskleidžiamos tik varžybų dieną po konkrečios trasos starto.

Ar galima dalyvio paketą atsiimti varžybų dieną?

Dalyvio paketai varžybų dieną išduodami tik iš anksto suderinus tai su organizatoriais.

Ar būtina dalyvio paketą atsiimti prieš varžybas?

Dalyvio paketą privaloma atsiimti nuostatuose nurodytu dalyvio paketų atsiėmimo metu. Dalyvių patogumui tam skiriamos kelios dienos prieš varžybas.

Atsiimdami dalyvio paketą ne vien gausite dalyvio numerius ir atsižymėjimo punktuose korteles, bet ir išgirsite instruktažą (privalomas) bei pateiksite abiejų komandos narių pasirašytą dalyvio sutartis.

Neatsiėmus dalyvio paketo/nepateikus tinkamai užpildytos dalyvio sutarties startuoti varžybose draudžiama.

Ką reikia turėti atsiimant dalyvio paketą?

Abiejų komandos narių užpildytą dalyvio sutartį bei asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Jei dalyvio paketą atsiima vienas komandos narių, jis turi pateikti komandos draugo dokumento kopiją/nuotrauką.

Inventorius

Kas yra ir kam naudojama Sport Ident (SI) kortelė?

Sport Ident kortelė skirta užtikrinti, kad ieškomi kontroliniai punktai surasti bei pažymėti reikiamu eiliškumu. Sport Ident taip pat naudojama sekti dalyvio laiką nuo starto iki finišo bei tarp kontrolinių punktų.

Ar galiu naudoti savo SportIdent (SI) kortelę? Kiek kortelių reikės komandai?

Taip, galite naudoti savo SI, jei joje pakankamas atžymų kiekis. Kad turite savo SI kortelę pažymėkte registracijos formoje. Kitiems dalyviams organizatoriai nemokamai išnuomos SI korteles. Kiekvienas dalyvis turės naudoti po vieną SI kortelę.

Ar reikia turėti kompasą?

Nėra privalomas ir nebus suteiktas, tačiau orientuojantis gali labai praversti.

Kokio dydžio ir tipo turi būti neperšlampamas maišelis žemėlapiui. Kur jį galima įsigyti?

Žemėlapių dėti į neperšlampamus maišelius nereikia, nes jie bus atspausdinti ant neperšlampančios ir neplyštančios medžiagos. Neperšlampamas maišelis yra reikalingas tik telefonui ir asmens dokumentams. Maišelį galite įsigyti sporto prekių parduotuvėse.

Neturiu dviračio – ar jį bus galima išsinuomoti varžybų dieną?

Varžybų dieną išsinuomoti dviračio negalima. Jei norite nuomotis dviratį – kreipkitės į dviračių nuomos centrus. Klaipėda Challenge dalyviams dažnai taikomos nuolaidos, padedama transportuojant dviratį.

Ar dalyviams reikia specialių alpinizmo įgūdžių/įrangos?

Specialaus inventoriaus alpinizmo trasai turėti nereikia. Žalios, mėlynos bei raudonos trasų dalyviams specialių įgūdžių nereikia. Juodos trasos dalyviai privalo mokėti atlikti savarankiškai: apraišų užsirišimas, karabino segimas, nusileidimas virve naudojant trinties įtaisą „aštuoniukę“, traversavimas – saugus persikėlimas įtempta virve.

Ar galima naudoti savo baidarę?

Savo baidarės naudoti negalima, visiems dalyviams baidarės bus suteiktos.

Varžybų diena, trasos įveikimas

Kada reikia atvykti į varžybų centrą?

Į varžybų centrą reikia atvykti ne vėliau kaip likus valandai iki savo trasos starto. Tačiau rekomenduojame atvykti dar anksčiau, kad išvengti pasiruošimo streso.

Kur palikti savo daiktus?

Varžybų centre bus įrengtas specialus gardas dalyvių daiktams. Patekti į dalyviams skirtą teritoriją ir iš jos išeiti galima tik su varžybų numeriais. Teritoriją saugos apsaugos darbuotojai ir savanoriai.

Kada gausiu žemėlapį?

Varžybų žemėlapiai išduodami likus maždaug pusvalandžiui iki starto, įeinant į starto koridorių. Į starto koridorių dalyviai įleidžiami tik su tvarkingai prisegtais varžybų numeriais, pritvirtintomis Sport Ident kortelėmis bei šalmais. Iš starto koridoriaus išleidžiama tik po starto signalo.

Kada privaloma dėvėti šalmą?

Šalmą privaloma dėvėti visų varžybų metu.

Kiek žemėlapių bus suteikta komandai?

Esant galimybėms komandai bus suteikti du žemėlapių komplektai.

Išvažiavus į dviračių etapą, įveikiant kitas rungtis, ar bus saugu palikti dviračius ir ar bus galimybė juos prirakinti?

Dviračiai bus saugomi specialioje dviračių zonoje. Prirakinti galima tik prie tvorų arba tarpusavyje.

Ar dviračius privaloma palikti varžybų centre saugomoje teritorijoje ir tarp rungčių esančioje teritorijoje, ar juos gali prižiūrėti palaikymo komanda?

Privaloma palikti specialioje dviračių zonoje, tą zoną saugos profesionalūs apsaugos darbuotojai.

Kaip vyks plaukimas vandenyje ir kitos vandens rungtys? Su rūbais ir kuprine ir viskas peršlaps? Ar kuprine liks sausa?

Įveikiant vandens rungtis sušlapsite, gali sušlapti ir jūsų daiktai. Rekomenduojame varžybų centre turėti sausų rūbų bei antrus batus, jei norėtumėte persirengti.

Ar irklavimo rungtyje reikės nešti plaukimo priemonę (pvz. baidarę)?

Plaukimo priemonę nešti ar stumti gali tekti.

Ar vandens rungtyse privaloma dėvėti gelbėjimosi liemenę? Ar ji bus suteikta?

Visose vandens rungtyse privaloma vilkėti gelbėjimosi liemenę. Liemenes dalyviams suteikia organizatoriai.

Ar komanda virvių rungtis turės įveikti ant vienos ar galima ir ant skirtingų virvių?

Vienos virvės.

Rezultatai

Kaip skaičiuojami varžybų rezultatai?

Rezultatai skaičiuojami pagal Sport Ident kortelėje esančias kontrolinių punktų atžymas. Pirmiausia atsižvelgiama į teisinga eilės tvarka surinktų kontrolinių punktų kiekį, vėliau laiką, per kurį buvo rasti minėti punktai. Vėluojant į finišą už kiekvieną pavėluotą minutę ar jos dalį minusuojama po 1 teisingai rastą kontrolinį punktą. Sport Ident kortelėje esantys duomenys yra neginčytini. Rezultatus automatiškai skaičiuoja speciali kompiuterinė programa.
Pavyzdžiai:
Jei teisinga tvarka surinkote 3 kontrolinius punktus, praleidote ketvirtą ir toliau teisingai įveikėte visą likusią trasą bei laiku spėjote į finišą jūsų komandos rezultatas bus 3 taškai, o trasoje sugaištas laikas fiksuojamas pagal atsižymėjimo finiše laiką.
Jei vienas iš komandos narių savo Sport Ident kortelėje turi mažiau atžymų nei jo draugas, rezultatas komandai priskiriamas pagal dalyvio, surinkusio mažiau kontrolinių punktų, rezultatą.
Jei praleidote pirmą kontrolinį punktą ir teisingai įveikėte visą likusią trasą, jūsų komandos rezultatas bus 0.

Mano komanda teisingai įveikė visą trasą, tačiau rezultatuose įskaityta mažiau punktų – kodėl taip yra?

Tokia situacija gali susidaryti dėl kelių priežasčių:
• Komanda teisingai įveikė trasą, tačiau vėlavo į finišą – vėluojant į finišą už kiekvieną pavėluotą minutę ar jos dalį atimamas vienas kontrolinis punktas
• Vienas ar abu komandos nariai pamiršo atsižymėti viename ar daugiau kontrolinių punktų ir bendras komandos rezultatas nuo pirmo praleisto punkto yra nebeskaičiuojamas. Pasitikrinkite sekretoriate jums atiduotą rezultatų išklotinę.
• Surinkote punktus klaidinga tvarka – sutikrinkite rezultatų išklotinę su žemėlapio legendoje nurodyta punktų eilės tvarka.

Ar vyrų, moterų ir mišrių grupių rezultatai skaičiuojami bendrai?

Vyrų, moterų ir mišrios komandos varžosi atskirose įskaitose.

Už ką gali būti diskvalifikuojama komanda?

• Nesilaikė kelių eismo taisyklių (pvz.: kirto gatvę degant raudonam šviesoforo signalui)
• Neturėjo privalomo inventoriaus (pvz.: nedėvėjo šalmo; bandė įveikti virvių rungtį be pirštinių ir pan.)
• Nepakluso organizatorių/savanorių nurodymams
• Ginčijosi su varžybų teisėjais
• Įveikdami trasą sukčiavo – naudojosi nuosavais žemėlapiais, navigacija, sulaukė pagalbos iš draugų ir t.t.
• Kėlė grėsmę savo ar kitų dalyvių sveikatai ir/ar gyvybei
• Varžybų metu vienas ar abu komandos nariai nedėvėjo dalyvio numerio ar jis nebuvo aiškiai matomas.
• Nuostatuose pateiktų taisyklių laužymas.