Klaipeda challenge 2019

Kur atsiimti paketą?

penktadienį, rugpjūčio 2d. Akropolyje iki 22h prie Čiuožyklos įėjimo.

Arba šeštadienį likus bent 1h iki starto varžybų centre.

Kada startas?

Juoda trasa – 09:00
Raudona trasa – 11:00
Mėlyna trasa – 12:00
Žalia trasa – 13:00

Kokie trasų ilgiai?

Preliminarūs trasų ilgiai:

Paketų atsiėmimas penktadienį nuo 12 iki 22h Akropolyje. Ar galima atsiimti šeštadienį prieš startą?

Taip, galima, tik pasistenkite į varžybų centrą atvykti kuo anksčiau prieš savo startą.

Riedučiai juodoj ir raudonoj trasoj. Ar jie privalomi?

Neprivalomi, tačiau juodoj trasoj riedučių rungtis yra 10km, raudona – 6km, tad tokį atstumą galite įveikti ir bėgte, tačiau bus mažiau smagumo ir labai atsiliksite nuo kitų varžovų.

Ar bus vandens ir kitų rungčių?

Visoms trasoms reiks įlįst į vandenį atsigaivinti jūroje, tačiau plaukti nereiks.

Kaip su baidarėm, irklentėm, finnfoam plaustais?

Baidarės bus tik juodai ir raudonai trasai. Irklenčių ir finnfoam šiemet nebus.

Ar bus požemių?

Klaipėdoj nėra didelių požemių kaip sostinėj, tačiau keli punktai bus bunkeriuose. Punktus galite rasti ir be žibintuvėlio, bet jei turite kokį nedidelį kompaktišką, galite jį pasiimti ir panaudoti.

Iš kur startuosim su dviračiais ir su riedučiais?

Riedučiai bus tik juodoj ir raudonoj trasoj, jais startuosite iš varžybų centro vietos. Tik (SVARBU) prieš išvažiuodami su riedučiais, pasiimkite kartu su savim bėgimo batus. Riedučius turėsite palikti garde trasos viduryje ir grįžti į varžybų centrą bėgte. Iš čia toliau jau startuosite su dviračiu. Visos trasos su dviračiais startuoja ir dviračius palieka toj pačioj vietoj – varžybų centro garde.

Kas per rungtis su jūrinėm baidarėm?

Jūrinių baidarių rungtis bus tik juodoj trasoj. Tai labai priklauso nuo vėjo, bangavimo ir kitų oro sąlygų. Bet visas instrukcijas juodos trasos dalyviai gaus atvykę prie kranto. Esant labai prastam orui punktas gali būti tiesiog ant kranto, jeigu su jūrine baidare nebus galima plaukti.

Ar galiu išsinuomoti dviratį ar riedučius?

Mūsų partnerių Velonidos visi dviračiai jau išnuomoti, tad dviratį, jei nespėjote rezervuoti, išsinuomoti reiktų patiems. Deja, neradome kas galėtų patogiai pasiūlyti riedučių nuomą Klaipėdoje, arba kaina yra pernelyg didelė. Rekomenduojame neturintiems riedučių juos įsigyti, kadangi rungtis bus ir Kaunas Challenge, tad jie pravers.

Dalyvių paketų atsiėmimas

Kas gali atsiimti dalyvio paketą?

Idealiu variantu dalyvio paketų atsiėmime turi dalyvauti abu komandos nariai, tačiau dalyvio paketas atiduodamas ir vienam iš komandos narių, jei šis pateikia abiejų komandos narių užpildytą dalyvio sutartį bei komandos draugo asmens dokumento kopiją. Pašaliniams asmenims dalyvio paketas neduodamas.

Kas sudaro dalyvio paketą?

Dalyvio paketą sudaro abiejų komandos narių asmeniniai numeriai bei numeriai dviračiams, Sport Ident kortelės (nuomojamos) ir marškinėliai (jei pirkote).

Ar su dalyvio paketu gausiu žemėlapį?

Ne. Varžybų žemėlapiai išduodami arba starto metu prieš pat startą starto koridoriuj. Visos trasos atskleidžiamos tik varžybų dieną po konkrečios trasos starto.

Ar paketą galima atsiimti varžybų dieną prieš startą?

Jei tik turite galimybę, rekomenduojame paketą atsiimti iš vakaro, bet varžybų centre prieš startą paketą taip pat galite pasiimti, tik pasistenkite atvykti kuo anksčiau (bent 1 val.) iki savo starto.

Ką reikia turėti atsiimant dalyvio paketą?

Abiejų komandos narių užpildytą dalyvio sutartį bei asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Sutartį galėsite pasirašyti ir atsiėmimo vietoj, bet kad užtrukti kuo mažiau laiko, rekomenduojam ją perskaityt ir atsinešti jau atspausdintą ir pasirašytą. Jei dalyvio paketą atsiima vienas komandos narių, jis turi pateikti komandos draugo dokumento kopiją/nuotrauką bei jo pasirašytą sutartį.

Inventorius

Kada privaloma dėvėti šalmą?

Šalmą privalote turėti visų varžybų metu nuo starto iki finišo.

Kas yra ir kam reikalinga SportIdent (SI) kortelė?

SI kortelė skirta užtikrinti, kad ieškomi kontroliniai punktai surasti bei pažymėti reikiamu eiliškumu. SI taip pat naudojama sekti dalyvio laiką nuo starto iki finišo bei tarp kontrolinių punktų.

Ar galiu naudot savo SI kortelę?

Taip, galite naudoti savo SI, jei joje pakankamas atžymų kiekis. Kad turite savo SI kortelę pažymėkte registracijos formoje. Kitiems dalyviams organizatoriai nemokamai išnuomos SI korteles. Kiekvienas dalyvis turės naudoti po vieną SI kortelę.

Ar varžybose veiks SI AIR?

SI AIR – nauja SportIdent atsižymėjimo sistema, kai kortelė suveikia per nuotolį, maždaug 15-30cm atstumu nuo kontrolinio punkto stotelės. Taip, visos stotelės veikia SI AIR režimu, tačiau pačių kortelių išnuomoti visoms grupėms gali neužtekti – stengiamės kad visos juodos ir raudonos trasos būtų aprūpintos SI AIR kortelėmis. SI AIR labiausiai aktualu plaukiant baidare ar važiuojant riedučiais, dviračiais prariedant pro kontrolinį punktą net nestabtelėjus. Mėlynų ir žalių trasų dalyviai gali naudoti savo SI AIR, tačiau organizatoriai jiems SI AIR nemokamai išnuomoti šiuo metu negali.

Ar reikia turėti kompasą?

Nėra privalomas ir nebus suteiktas, tačiau orientuojantis gali praversti.

Kokio dydžio ir tipo turi būt neperšlampamas maišelis žemėlapiui?

Žemėlapių dėti į neperšlampamus maišelius nereikia, nes jie bus atspausdinti ant neperšlampančios ir neplyštančios medžiagos. Neperšlampamas maišelis yra reikalingas tik telefonui ir asmens dokumentams. Maišelį galite įsigyti sporto prekių parduotuvėse, pvz. mūsų partnerių s-sportas.lt

Neturiu dviračio. Ar galiu jį išsinuomoti?

Paprastai mūsų partneriai Velonida teikia tokią paslaugą, tačiau šiuo metu visi dviračiai jau yra rezervuoti.

Neturiu riedučių. Ką daryti?

Klaipėdoj sudėtinga rasti kas juos nuomoja, mes neturime partnerio kuris galėtų pristatyti riedučius į varžybų centrą ir teikti tokią paslaugą. Paprastai riedučių nuomos kaina visai dienai (Challenge renginiui) yra nemaža, o riedučių kainos dabar yra labai nedidelės, tad rekomenduojame juos įsigyti, nes jie pravers ir kituose Challenge renginiuose (Kaunas Challenge jau paskelbta, kad riedučiai bus).
Galite riedučių rungtį įveikti ir bėgte, riedučiai nėra privalomi, tačiau patirsite daug mažiau malonumo ir atsiliksite nuo kitų dalyvių.

Ar dalyviams reikia specialių alpinizmo įgūdžių/įrangos?

Specialaus inventoriaus alpinizmo trasai turėti nereikia. Žalios, mėlynos bei raudonos trasų dalyviams specialių įgūdžių nereikia. Juodos trasos dalyviai privalo mokėti atlikti savarankiškai: apraišų užsirišimas, karabino segimas, nusileidimas virve naudojant trinties įtaisą „aštuoniukę“, traversavimas – saugus persikėlimas įtempta virve. Juodos trasos dalyviai prie virvių rungties gaus trumpą instruktažą o patyrę specialistai padės ir įsitikins kad rungtį įveiktumėt saugiai.

Ar galima naudoti savo baidarę?

Savo baidarės naudoti negalima, visiems dalyviams baidarės bus suteiktos.

Varžybų diena

Kada reikia atvykti į varžybų centrą?

Į varžybų centrą reikia atvykti ne vėliau kaip likus valandai iki savo trasos starto. Tačiau rekomenduojame atvykti dar anksčiau, kad išvengti pasiruošimo streso, pasilikti daiktus, paruošti dviratį ir/ar riedučius, pabendrauti su kitais dalyviais.

Kur palikti savo daiktus?

Varžybų centre bus įrengtas specialus gardas dalyvių daiktams. Patekti į dalyviams skirtą teritoriją ir iš jos išeiti galima tik su varžybų numeriais. Teritoriją saugos apsaugos darbuotojai ir savanoriai.

Kada gausiu žemėlapį?

Varžybų žemėlapiai padedami jums po kojomis starto koridoriuje, o apversti žemėlapį ir pradėti orientuotis galima tik po starto signalo. Į starto koridorių dalyviai įleidžiami tik su tvarkingai prisegtais varžybų numeriais, pritvirtintomis SportIdent kortelėmis bei šalmais. Iš starto koridoriaus išleidžiama tik po starto signalo.

Kiek žemėlapių bus suteikta komandai?

Abu komandos dalyviai gauna po 1 žemėlapį arba žemėlapių rinkinį.

Ar saugu palikti dviračius ir ar yra galimybė juos prirakinti?

Dviračiai bus saugomi specialioje dviračių zonoje. Varžybų centre zona saugoma profesionalaus apsaugos darbuotojo, į zoną įleidžiami tik dalyviai su numeriais. Prirakinti galima tik prie tvorų arba tarpusavyje. Tarpiniuose etapuose kur trasą reiks įveikti bėgte ar baidare, taip pat bus savanoriai ir paruošta zona palikti dviračiams.

Kaip vyks vandens rungtys? Su rūbais ir kuprine viskas peršlaps? Ar kuprinė liks sausa?

Įveikiant vandens rungtis sušlapsite, gali sušlapti ir jūsų daiktai. Rekomenduojame varžybų centre turėti sausų rūbų bei antrus batus, jei norėtumėte persirengti. Baidarių rungtyse galite išlikti sausi, jei tvarkingai plauksite ir neapvirsite. Pajūrio zonoje kai kurie punktai bus vandenyje, teks įbristi, bet galite drabužius ir nusivilkti. Šiemet nei Finnfoam, nei irklenčių rungčių nebus.

Ar irklavimo rungtyje reiks nešti baidarę patiems?

Plaukimo priemones gali tekti pasinešti patiems nuo kranto iki vandens, bet tai nebus didelis atstumas.

Ar vandens rungtyse reikia dėvėti liemenes?

Baidarių rungtyse privaloma vilkėti gelbėjimosi liemenę. Liemenes dalyviams suteikia organizatoriai. Kur vandens lygis nesiekia kaklo, ten liemenių nebus.

Ar komanda virvių rungtis turės įveikti ant vienos ar skirtingų virvių?

Juodoje trasoje abu komandos dalyviai turės įveikti rungtį naudodamiesi viena virvės linija. Rungtyje bus įrengtos dvi linijos tam, kad nesusidarytų eilės ir vienu metu galėtų rungtyniauti dvi komandos. Trasos planuojamos taip, kad eilės prie virvių nesusidarytų.
Raudonos, mėlynos ir žalios grupių dalyviai virvių rungtis galės įveikinėt visi kartu vienu metu.

Rezultatai

Kaip skaičiuojami rezultatai?

Rezultatai skaičiuojami pagal SportIdent kortelėje esančias kontrolinių punktų atžymas. Pirmiausia atsižvelgiama į teisinga eilės tvarka surinktų kontrolinių punktų kiekį, vėliau laiką, per kurį buvo rasti minėti punktai. Vėluojant į finišą už kiekvieną pavėluotą minutę ar jos dalį minusuojama po 1 teisingai rastą kontrolinį punktą. SportIdent kortelėje esantys duomenys yra neginčytini. Rezultatus automatiškai skaičiuoja speciali kompiuterinė programa.
Pavyzdžiai:
Jei teisinga tvarka surinkote 3 kontrolinius punktus, praleidote ketvirtą ir toliau teisingai įveikėte visą likusią trasą bei laiku spėjote į finišą jūsų komandos rezultatas bus 3 taškai, o trasoje sugaištas laikas fiksuojamas pagal atsižymėjimo finiše laiką.
Jei vienas iš komandos narių savo SportIdent kortelėje turi mažiau atžymų nei jo draugas, rezultatas komandai priskiriamas pagal dalyvio, surinkusio mažiau kontrolinių punktų, rezultatą.
Jei praleidote pirmą kontrolinį punktą ir teisingai įveikėte visą likusią trasą, jūsų komandos rezultatas bus 0.

Mano komanda teisingai įveikė visą trasą, tačiau rezultatuose įskaityta mažiau taškų. Kodėl?

Tokia situacija gali susidaryti dėl kelių priežasčių:
• Komanda teisingai įveikė trasą, tačiau vėlavo į finišą – vėluojant į finišą už kiekvieną pavėluotą minutę ar jos dalį atimamas vienas kontrolinis punktas
• Vienas ar abu komandos nariai pamiršo atsižymėti viename ar daugiau kontrolinių punktų ir bendras komandos rezultatas nuo pirmo praleisto punkto yra nebeskaičiuojamas. Pasitikrinkite sekretoriate jums atiduotą rezultatų išklotinę.
• Surinkote punktus klaidinga tvarka – sutikrinkite rezultatų išklotinę su žemėlapio legendoje nurodyta punktų eilės tvarka.

Ar vyrų, moterų ir mišrių komandų rezultatai skaičiuojami atskirai?

Vyrų, moterų ir mišrios komandos varžosi atskirose įskaitose, apdovanojimai šioms grupėms taip pat yra atskiri.

Už ką komanda gali būti diskvalifikuota?

• Nesilaikė kelių eismo taisyklių (pvz.: kirto gatvę degant raudonam šviesoforo signalui)
• Neturėjo privalomo inventoriaus (pvz.: nedėvėjo šalmo; bandė įveikti virvių rungtį be pirštinių ir pan.)
• Nepakluso organizatorių/savanorių nurodymams
• Ginčijosi su varžybų teisėjais
• Įveikdami trasą sukčiavo – naudojosi nuosavais žemėlapiais, navigacija, sulaukė pagalbos iš draugų ir t.t.
• Kėlė grėsmę savo ar kitų dalyvių sveikatai ir/ar gyvybei
• Varžybų metu vienas ar abu komandos nariai nedėvėjo dalyvio numerio ar jis nebuvo aiškiai matomas.
• Nuostatuose pateiktų taisyklių laužymas.

Registracija

Ar registracijos mokestis yra komandai, ar asmeniui?

Registracijos mokestis yra už visą komandą.

Kokią trasą man pasirinkti?

Renkantis trasą būtina atsižvelgti į silpnesnio komandos nario fizinį pajėgumą.
Žalia trasa skirta pirmąkart dalyvaujantiems Klaipėda Challenge arba norintiems susipažinti su multi-sportu. Šią trasą gali įveikti kiekvienas.
Oranžinė trasa – ilgesnė ir sudėtingesnė. Joje reiks tikslesnių orientavimosi žinių. Trasa bus ilgesnė nei žalioji. Aktyviems, sportiškiems žmonėms neturėtų sukelti sunkumų.
Juodą trasą renkasi profesionalūs sportininkai. Rungtyniauti reikia iki 9 valandų, o finišą surinkę visus kontrolinius punktus, įprastai pasiekia tik stipriausieji dalyviai.

Jei suserga/nebegali vienas komandos dalyvis, ar galiu pakeisti jį kitu?

Komandos partnerį registracijos formoje galima pakeisti iki registracijos uždarymo. Vėliau keisti partnerio negalima.